Дім Франка отримав унікальний дарунок – видання «Мойсея» з автографом поета

У 164-й день народження Івана Франка, 27 серпня 2020 року, фондова збірка Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка поповнилася новим унікальним експонатом. Це – перше видання найвідомішої філософської поеми Івана Франка «Мойсей». На виданні 1905 року – рідкісний автограф, дедикація самого поета, який присвятив цей примірник книги Євгенові Чикаленку, громадському діячеві, благодійникові, меценатові української культури, землевласникові, видавцеві і публіцистові.

З нагоди свята такий значний дар музеєві зробив меценат Микола Княжицький, який свого часу купив книжку в колекціонера на аукціоні.

Також під час презентації раритетного видання було представлено й портрет адресата посвяти Франка – Євгена Чикаленка. Це полотно пензля відомого українського художника Івана Труша зберігалося у фондах музею, але не виставлялося через пошкодження. Картина потребувала значних реставраційних робіт, зокрема, очищення, зміцнення фарбового шару та належного оформлення. Підготувати полотно до експонування взялися реставратори Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького. Цінний мистецький твір відреставровано також завдяки меценатській підтримці Миколи Княжицького.