Інтелектуальна біографія Андрія Дахнія

5 лютого 2020 року у Домі Франка відбулася чергова публічна зустріч-бесіда із циклу "Інтелектуальна біографія". Цього разу гостем-співрозмовником став Андрій Дахній – відомий вчений та публічний інтелектуал, а передусім добрий друг і частий гість Дому Франка.

Андрія Дахнія нерідко можна побачити в амплуа відкритого лектора і дискутанта на поважних майданчиках, це людина, яка охоче відгукується на різні інтелектуальні провокації колег, що врешті стають добрим і цікавим приводом до монологічних, діалогічних чи полілогічних рефлексій. Журналіст за освітою та історик філософії за науковим вишколом, Андрій Дахній вже від початків своєї інтелектуальної біографії тяжів до міждисциплінарного мислення, а відтак до потреби, вивчаючи теми і варіації західної філософії, скеровувати свій досвід пізнавання на різноманітні проблеми, виклики і питання сучасності. Симбіоз медійника і філософознавця врешті почав доповнюватися культурологічними, філологічними, історичними та іншими гуманітарними і соціо-культурними фокусами. Їх можна відчитати чи прочути у численних наукових публікаціях Андрія Дахнія, як рівно ж у численних усних виступах, хоча б навіть тих, які доступні в Мережі.
Андрій Дахній – доктор філософських наук, доцент Львівського національного університету імені Івана Франка та Українського католицького університету.

 

Об’єктивну інформацію про інтелектуальну біографію Андрія Дахнія, а водночас суб’єктивні рефлексії про неї від самого її героя, а також від модератора і слухачів-співрозмовників можна почути у відеозаписі зустрічі:

 

 

0:00:30 – модератор Данило Ільницький представляє гостя;
0:02:27 – коротка історія проєкту "Інтелектуальна біографія";
0:08:29 – про різницю між філософією та історією філософії;
0:13:24 – про злам 1980/1990-х і вибір між журналістикою та філософією;
0:23:50 – про німецькомовні дискурси, школу в Стрию, Івана Франка та Дмитра Бандрівського;
0:36:56 – про ідентичність інтелектуалів;
0:45:17 – про ідентичність філософа;
0:54:13 – про ліричну поезію, живопис, музику і християнство;
1:00:49 – запитання Михайла Кобрина про Аверінцева і про футбол та інтелектуалів;
1:10:12 – запитання Ігоря Медведя про книжки, які вплинули на Андрія Дахнія революційно;
1:14:59 – запитання Віктора Мартинюка про одеську оперу;
1:17:54 – про втрату концентрації в сучасному світі