У Домі Франка відбувся мистецький пленер

Від 3 до 10 серпня у садку Дому Франка тривав мистецький пленер «Портрет груші: Франкове дерево під пензлем львівських художників». Львівські мистці зголосилися на ініціативу музейників – намалювати Франкову грушу, щоб увіковічити дерево як цінний мистецький експонат та важливий артоб'єкт. 

У Франковому садку є груша, так би мовити живий експонат, яку садив письменник зі своїми синами, щойно поселившись у своїй омріяній власній домівці – віллі на Понінського, 4. Груша пережила різні історичні, політичні, погодні катаклізми і дожила до наших днів, щоб тішити нас, нащадків Франка, своїми плодами. На жаль, ці негаразди таки залишили на дереві свій згубний слід – є певні проблеми зі стовбуром і кроною, які потрібно негайно ліквідувати і вилікувати дерево. 

Тому колектив Дому Франка започаткував низку благочинних акцій з порятунку Франкової груші. 

Художники, серед них митці та мисткині, які свого часу мали виставки робіт у Домі Франка: Наталя Пухінда, Ольга Падовська, Леся Рось, Ірина Фартух, Олена Каменецька-Остапчук, Олена Мікула, Євген та Клавдія Потапови, Наталя Курій-Максимів, Максим Максимів, Ольга Локатир, Галина Мазур – погодилися долучитися до благочинної акції з порятунку груші.

Спостерігати, як творяться шедеври, зіткані з кольору, світла і таланту авторів, було дуже цікаво.