Мальовничий світ Наталії Івженко

У складний час саме мистецькі твори можуть бути ліками, своєрідною сестрою милосердя чи навіть психотерапевтом. Мистецтво дає змогу здобути новий досвід, оновитися.
Тож виставка творів Наталії Івженко «Все буде Україна!» саме такою і є.
Вона має дві складові. Перша – це живопис. Картини виконані олійними фарбами в стилі наївного реалізму. Ідея творів – показати красу України. У період, коли прискорився ритм життя, бракує часу зупинитись і усвідомити, в якій мальовничій країні випало щастя нам жити. Зараз, у час журби, смутку, болю, надзвичайно сильно відчуваєш злість на загарбників, на нелюдів, які нищать цю красу. Але – все буде Україна! Перемога буде за нами, а відбудована країна буде ще гарнішою, ще кращою!
Друга складова – лялькарство. Традиційно в Україні створювали ляльку-мотанку як оберіг. Наталія Івженко, створюючи свої чудові ляльки, втілює у життя народні традиції, навчає цьому молодь. Лялька-мотанка має більше ніж 5000 років і до нашого часу отримала нове забарвлення. За словами мисткині, у неї виникло бажання надати ляльці характеру, мови жесту. Тому ляльки стали каркасні. Завдяки каркасу лялька може приймати різні пози, набувати характерних рис чи демонструвати якісь бажання. Деякі ляльки виконані як берегині – з певним сенсом чи тлумаченням. Коли з’явилася потреба в ігровій ляльці, мисткиня почала створювати текстильні і вовняні валяні ляльки, іграшки, значки.

У рамках виставки відбувся майстер-клас Наталії Івженко з виготовлення ляльки-оберегу «Подорожниця».