У Домі Франка відбувся круглий стіл на тему "Дерусифікація міського простору Львова"

У Домі Франка провели круглий стіл на тему «Дерусифікація міського простору Львова». Тема зустрічі є особливо актуальною в умовах повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну, адже це справа національної гідності, яка стосується нашої ідентичності та майбутнього.

Це одне з перших засідань ініціативної групи, на якому були присутні історики, науковці, політологи, літературознавці, музейники, громадські діячі та представники міської влади.

Ініціативна група молодих львів’ян запропонувала перейменувати 34 вулиці, названі на честь представників російської історії та культури. Це є логічним завершенням процесу дерусифікації та деколонізації міського простору, який розпочався ще 1990-х роках. І не лише простору, а й свідомості, яка продукує аргументи та смисли, котрі часто свідомо чи ні стоять на захисті збереження колоніального спадку минулого.

На зустрічі були обумовлені основні критерії та підходи до роботи з перейменування топонімів, названих іменами російських діячів, міст тощо.