Franko laboratorium 2.0. Відродження – спільний проєкт Дому Франка та Академії мистецтв

У рамках реалізації проєкту "Музей людей. Дім. Храм. Форум" (грант ЛМР "Фокус на культуру") у Домі Франка триває  артпроєкт “Franko laboratorium 2.0. Відродження”. Куратор – Василь Одрехівський.

Музей уже вдруге приймає молодих митців, а це випускники та студенти Львівської національної академії мистецтв, для створення у приміщеннях Музею та на його території перформансів, відеоарту, інсталяції та живопису. 

Куратор артпроєкту Василь Одрехівський, кандидат мистецтвознавства, старший викладач ЛНАМ, зазначив: «Відродження як бажання пробудження від ізоляції, звільнення від усамітнення тіла, душі та свідомості. Людина вкотре зіштовхується зі своїми фізично-ментальними межами, випробовує свої екзистенційні ліміти.

Усвідомлення неможливості відновлення недавньої умовної стабільності і бажання створити нові опори через повернення до коренів, до оновлених символів, чи то пак – брендів, які щораз більше позбуваються заскарузлої кори деформованих образів з минулого.

Відтепер І. Франко новий, живий, неоднозначний у варіаціях інтерпретацій, але однозначний у ролі філософа, інтегратора, опори. Він знову приймає нас, відчиняє двері, надихає і стає Другом, а його простір – лабораторією та Домом для актуального мистецтва.

Тут присутнє спрагле бажання переродження, ціннісно оновлених стосунків з іншими людьми, відродження взаємин фізичних та соціальних. Ми створюємо місце зустрічі, яке породжує зіткнення, боротьбу, конкуренцію, взаємодію, чи необхідність один в одному, взаємодоповненні, допомозі чи підтримці".

Учасники: Ілля Туригін, Руслан Лучко, Петро Грицюк, Софія Козлова, Ярина Шумська, Назар Симотюк, Борис Гаврилюк, Ксенія Будейчук, Микола Курилюк, Володимир Когут, Христина Сілівон, Роксолана Табака, Оксана Федчишин, Анастасія Прозора, Олексій Коношенко, Ґабріела Даренська, Barbara Le Béguec-Friedman.