Колядницьке вітання від Музею Франка у Криворівні Дому Франка у Львові

"Від Різдва й до Йордану – час колядницький", – кажуть гуцули.  Попрощатись з колядою гуцули з Криворівні традиційно завітали до Львова, у Дім Франка.

Біля Музею розгорнулося яскраве дійство: гуцули у традиційних костюмах  під звуки трембіти, рогів та скрипки виконували давні автентичні коляди для господарів та гостей, а також традиційну – за померлих, аби вшанувати пам’ять Івана Франка та його родини. Послухати колядників зібралося чимало людей, тож дійство через карантин відбувалося у музейному саду.

"Березою", тобто провідником гуцульських колядників, був відомий фольклорист та краєзнавець, науковий співробітник Музею Івана Франка у  Криворівні Василь Зеленчук. Зрештою, всі учасники дійства так чи інакше пов’язані з різними музеями Криворівні, зокрема Музею Михайла Грушевського та Хати-музею Параски Плитки-Горицвіт.

У Домі Франка коляда завжди лунала і передавалася від покоління до покоління, бо для самого письменника вона була надзвичайно важливою, і для його творчості все починалося з теми Святвечора і завершувалася нею.

Фото Богдани Мелих, наукової працівниці Дому Франка.