Літні школи

В Україні, як і в цілому світі, помітно тенденцію до зростання ролі неформальної освіти. Дім Франка також намагається розвивати цей напрямок, зокрема через проведення літніх шкіл. Літня школа – це короткий, але інтенсивний навчальний курс, який за допомогою глибшого занурення в тему школи та широкого спектру різноманітних заходів допомагає отримати нові знання, навички та знайомства. Ось уже два роки поспіль Дім Франка проводить літні школи для дітей. У 2018 р. в музеї організували літню франкознавчу школу для учнів 9-11 класів, а в 2019 р. – літню школу музейних лідерів «Тинейджер в музеї» для учнів 6-8 класів.

Метою обох літніх шкіл було ознайомлення школярів з життям та творчістю Івана Франка, а також з сучасними тенденціями в музейній справі за допомогою цікавого навчального курсу, який включав лекції, читання та семінарські заняття, інтелектуальні ігри, екскурсії, майстер-класи, воркшопи, зустрічі та ін.

Цілі літніх шкіл:

  • Навчально-освітня: сприяння розвитку критичного мислення та творчості, здобуття нових навичок, розкриття в дітей талантів та здібностей за допомогою інтерактивного навчання.

  • Інтеграційна: знайомство, долання стереотипів та формування дружніх взаємин, інтеграція учнівської молоді з різних регіонів України.

  • Комеморативна: вшанування видатної історичної постаті Івана Франка в сучасний та цікавий для молоді спосіб. Зняття з Івана Франка забронзовілості та актуалізація його творчої спадщини відповідно до викликів сьогодення.

  • Аксіологічна: заохочення учнів до самовдосконалення та служіння іншим через приклад Івана Франка.

Дім Франка планує продовжувати організацію літніх шкіл, тому ми відкриті до фінансової підтримки, а також організаційного партнерства.

Координатори програми:

Тетяна Продан – tetyana.nazaruk@gmail.com

Ігор Медвідь – igorko@ucu.edu.ua

 

Від 10 до 16 червня 2019 року в Домі Франка тривала Літня школа музейних лідерів «Тінейджер в муз...

З 23 по 29 липня 2018 року за фінансового сприяння Департаменту управління культури, національнос...