Фонди
Фондові підвалини Музею Франка заклало Наукове Товариство імені Шевченка у Львові, де у 20-х роках минулого століття було відтворено робочий кабінет видатного письменника і члена Товариства. На час відкриття Музею Франа в його рідному домі 1940 року фонди новоствореної установи нараховували менше трьох сотень одиниць зберігання, на сьогодні ж їхня кількість становить 33 тисячі одиниць основного фонду і понад 5 тисяч науково-допоміжного. це особисті документи письменника, оригінальні фотографії, рукописи, першовидання творів, спогади друзів та знайомих, видання Франкових творів мовами народів світу, франкознавча література, прижиттєві живописні портрети Каменяра та ілюстрації до його творів.
Основу музейної колекції становлять особисті речі письменника та членів його родини (перелік найцінніших і найцікавіших із них наведено в рубриці ЕКСПОНАТИ), оригінальні світлини, різноманітні документи, пов’язані з діяльністю Івана Франка та вшануванням його постаті, рукописи, унікальні мистецькі твори. Серед них є живописні портрети Франка роботи І. Труша, З. Павлюха, Ф. Красицького; графічні портрети та ілюстрації до творів письменника О. Кульчицької, В. Касіяна, П. Ковжуна, М. Жука, Л. Левицького, Д. Гринця, С. Караффи-Корбут, А. Базилевича, С. Адамовича, З. Кецала, П. Обаля, С. Коропчака, М. Курилича, І. Остафійчука, Є. Безніска, І. Крислача, І. Плесканка, І. Овчинникова, М. Яціва; скульптурні роботи С. Литвиненка, І. Севери, Є. Дзиндри, Д. Крвавича.
Книжкові фонди Музею нараховують понад 13 тисяч експонатів і поділяються на кілька груп:
-
першодруки творів Івана Франка,
-
прижиттєве франкознавство (до 1916 р.),
-
сучасна франкознавча література,
-
видання творів Івана Франка різних років (в т. ч. багатотомники),
-
першовидання творів українських письменників – сучасників Івана Франка,
-
європейські книги, видані у XVIII – на поч. ХХ ст.,
-
періодика (серед них – «Зоря», «Житє і Слово», «Народ», «ЛНВ», «Записки НТШ», у виданні яких брав участь і Іван Франко).
Усі ці ексопонати використовуються для формування експозицій, створення виставок, а також для науково-дослідницької роботи.
В межах музейної колекції сформовано персональні фонди видатних діячів культури та письменників, серед яких – Станіслав Людкевич, Стефан Ковалів, Ірина Вільде, Іван Керницький та інші.
Нещодавно фонди музею поповнились речами, що належали українському письменнику та громадському діячу Роману Іваничуку.
Фонди музею збагатив наш сучасник Дмитро Павличко, який подарував власні рукописи та книги з автографами.
Науково-допоміжні фонди використовуються для постійної експозиції та виставок як допоміжний ілюстративний та інформаційний матеріал (муляжі, макети, предмети побуту – тканини, посуд, меблі, елементи інтер’єру тощо).