Валерія Соколова

Друга зустріч у рамках проекту "Мій Франко" відбулася 20 вересня 2018 року в часі 25 Book Forum 2018. Нашою гостею була художниця, ілюстраторка дитячих книжок Валерія Соколова. Пані Валерія розповіла про свій шлях до Франка, про роботу над ілюстраціями до книги казок Івана Франка "Коли ще звірі говорили", що вийшла у львівському «Видавництві Старого Лева» 2016 року.

Валерія Соколова народилася у Львові в родині відомого архітектора Станіслава Соколова. Закінчила Львівську художню школу (1979), навчалася на кафедрі «Мистецтво книги» Львівського поліграфічного інституту ім. Івана Федорова (1981—1982), приватно навчалася мистецтва живопису у Володимира Черкасова. Відтак продовжила навчання у Державному білоруському театрально-художньому інституті на кафедрі Промислової графіки, оформлення вистав та реклами, який закінчила з відзнакою 1986 року.

За період співпраці з видавництвами Білорусії Валерія Соколова проілюструвала понад 30 книжок для дітей та дорослих. Вона є авторкою кількох великих проектів для Фонду дизайну Таджикистану.

1992 року переїхала до США, де активно співпрацює з видавництвами «QuadrigaArt», «Jumbo Pictures» та «Walt Disney».

З 2005 року викладає ілюстрацію та дизайн у Міському університеті Нью-Йорка, продовжуючи успішну кар’єру ілюстратора дитячої книги. Також викладає іконопис візантійсько-слов’янської традиції у школі іконології «Просопон» (Нью-Йорк). Пише ікони для монастирів міста Бостона, церкви св. Тетяни в Нью-Йорку.

Валерія Соколова – член американських мистецьких спілок та організацій.
Книжки для дітей, оформлені Валерією Соколовою, стали бестселерами видавництва «Standard Publishing» та перевидавалися у багатьох країнах cвіту. Її книгу «Treasury of Christmas Joy» («Golden Books Publishing Company») було видано 15 мовами.

Співпраця з видавництвом «Видавництво Старого Лева» принесла пані Валерії престижну н за.
За оформлення книги казок «Коли ще звірі говорили» Івана Франка Валерія отримала нагороду «Найкраща книга Форуму видавців XXIII – 2016», почесну нагороду Міжнародного конкурсу журналу ілюстрації від нью-йоркського «3x3 Magazine of Contemporary Illustration» в категорії «Дитяча книжка» (2017). Ця книжка перемогла на Бієнале книжкової ілюстрації в Белграді у жовтні 2017-го та принесла Валерії нагороду «Золоте перо» на 49-му Міжнародному конкурсі найкращої книжкової ілюстрації, який відбувався у Сербії, та нагороду «Бриджман Студіо».