Петро Франко: гарт і чин. Життєпис мовою речей

28 червня 1890 року в Нагуєвичах народився наймолодший син Івана Франка – Петро. Інженер-хімік, науковець, педагог, письменник… Учасник національно-визвольних змагань 1914–1920 років, чотар  легіону Січових Стрільців, засновник Української галицької авіації і військовий летун УГА. Співзасновник спортивно-патріотичної скаутської організації Пласт. Активний спортовець і популяризатор спорту. Член Наукового товариства імені Тараса Шевченка, депутат Верховної Ради УРСР 1-го скликання (1940). Засновник і перший директор Львівського меморіального музею Івана Франка. 

І половини цих визначень звичайній людині було б достатньо, щоб бути відомою на увесь світ. Однак Петро був справжнім сином свого геніального батька – він не міг працювати лише в одній царині, його цікавило дуже багато. Й у всьому, до чого був дотичний, був першим. Так, як і його батько. 

На жаль, владі большевиків, які прийшли 1939-го на Західну Україну,  визначних особистостей, ще й патріотично налаштованих українців, не потрібно було. Петра Франка у 1941- му просто знищили. 

Повертаємо незаслужено забуте ім’я геніального сина геніального батька – Петра Франка, сина Івана. Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка 2020 рік присвячує 130-річчю Петра Франка та 80-річчю створення ним Музею Івана Франка. 

28 червня на сторінці Дому Франка у фейсбуці було репрезентовано віртуальну виставку з фондів Музею «Петро Франко: гарт і чин. Життєпис мовою речей».  На виставці представлено світлини та речі з фондів Музею, зокрема спортивне спорядження, що належало наймолодшому синові Івана Франка/ 

Це – перший захід у низці багатьох цікавих, що відбуватимуться надалі, до кінця року.