Інтелектуальна біографія Олега Ільницького

27 квітня 2018 року вперше в Домі Франка відбулася зустріч із циклу "Інтелектуальна біографія". Подія організована у співпраці з Інститутом українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України та Українським католицьким університетом і продовжує традицію таких зустрічей, свого часу започатковану в Центрі гуманітарних досліджень Львівського національного університету ім. І. Франка. Першим гостем "Інтелектуальної біографії" в нашому Музеї став Олег Ільницький.
ОЛЕГ СТЕПАН ІЛЬНИЦЬКИЙ – літературознавець, професор-емерит відділу сучасних мов і культурологічних студій Альбертського університету (Канада), гостьовий лектор Українського католицького університету (Львів). Найбільше знаний як дослідник українського літературного футуризму, що став предметом низки його наукових праць, зокрема докторської дисертації, захищеної у 1983 р. у Гарвардському університеті. Українському материковому читачеві професор Олег Ільницький найбільше відомий своєю працею "Український футуризм. 1914-1930", переклад якої побачив світ у львівському видавництві "Літопис" 2003 року (переклала з англійської Рая Тхорук; наукова редакторка – Ірина Старовойт).
Окрім Альбертського, Олег Ільницький викладав також у Гарвардському та Манітобському університетах. Фахівець із гуманітарних комп'ютерних технологій та їх використання в українських студіях. Довголітній редактор наукового журналу "Canadian Slavonic Papers". У 2014 році став редактором наукового періодичного видання "Схід/Захід: Журнал українознавчих студій" ("East/West: Journal of Ukrainian Studies").
Олег Ільницький – співредактор і співупорядник (спільно з Юрієм Гавришем) фундаментальної праці "Конкорданція поетичних творів Тараса Шевченка = A Concordance to the Poetic Works of Taras Shevchenko" у 4 томах, 2001.
Промодерував зустріч ДАНИЛО ІЛЬНИЦЬКИЙ.
Втілив мапу інтелектуальної біографії Олега Ільницького, а також записав зустріч ВІКТОР МАРТИНЮК.
Зустріч з канадським літературознавцем Олегом Ільницьким у серії "Інтелектуальна біографія". Дім Франка. 27.04.2018
0:00:00 – вступне слово модератора Данила Ільницького
0:04:12 – про батьків
0:12:40 – про освіту і образ інтелектуала
0:18:51 – про вибір славістики
0:33:54 – про Університет
0:42:14 – про вихід за межі й зацікавлення футуризмом
0:54:00 – запитання Богдана Тихолоза про Івана Франка, Скелясті гори, спорт і джаз
0:58:00 – запитання Христини Воробій про комп'ютерні технології
1:01:15 – запитання Михайла Гнатюка про Гарвард колись і тепер
1:07:13 – репліка пана Григорія про нелюбов учнів до літератури
1:16:28 – запитання Ольги Лучук про Наталю Пилип'юк і Шекспіра
1:20:45 – запитання Михайла Кобрина про Україну і її бачення зовні
1:29:08 – запитання Олега Дудича про Миколу Бажана та Василя Чечвянського
1:34:51 – запитання Віктора Мартинюка про Шевченка і Токіо
1:40:20 – запитання Ірини Яремчук про сучасне українське літературознавство