Спальня Івана Франка

В останні роки життя Іван Франко потерпав від важкої хвороби рук, тому постійно потребував помічника. Саме таким помічником для нього став найстарший син Андрій.

У спальні стоять два залізні ліжка, вкриті гуцульськими ліжниками. Праворуч – ліжко Івана Франка, ліворуч – сина Андрія. Біля ліжок – дві тумбочки з підсвічниками. Біля протилежної стіни – дві гарні дубові шафи для одягу.

На ліжку Івана Франка лежить чудова біла мережана сорочка – єдина збережена річ з одягу письменника. Це подарунок харківської поетки Христі Алчевської на 40-літній ювілей літературної діяльності Івана Франка.

Над Франковим ліжком на стіні висить репродукція скульптури «Мойсей» Мікеланджело. Схожий малюнок письменник привіз з Італії 1904 року, куди їздив разом з Михайлом Грушевським у відрядження від НТШ. Вони відвідали Рим, Флоренцію та Венецію. Найбільше письменника вразила статуя Мойсея, яку він побачив у соборі св. Петра в оковах у Римі.

На стіні ліворуч від Франкового ліжка – фотографія зі святкування 40-річного ювілею літературної діяльності Івана Франка 1913 року.