"Світ рідної землі" Ореста Білоуса

У Домі Франка відкрили виставку живопису Ореста Білоуса «Світ рідної землі», присвячену ювілею художника.
Роботи митця ваблять око гармонійною погідністю і чимось особливо щемливо тонким, що може означати дотик до непідробного у своїй світоглядній правдивості мистецтва. Образні художні візії не вражають особливим пафосом, проте кожна робота створена з непідробним замилуванням до місцевості, яку він малює, у кожній бринить відчуття: це – мій край, моя Україна, це моя легенда про неї...
Про художника:
Народився 14 лютого 1943 р. у с. Старий Витків, у тій частинці малого Полісся, де народжуються і живуть легенди, де сама земля відлунює таїною, яку прагнеш відкрити для себе по-особливому, в художньому образі на папері чи полотні, відкрити так, як підказує вічна творча душа. Навчався у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва (тепер – ЛНАМ) на відділенні проектування інтер'єру та меблів (1965-1971 рр.).
Художник однаково вільно працює у техніках акварелі, пастелі, акрилу та олійного малярства. Орест Білоус – майстер пейзажу. Краєвид постає у його роботах як глибоко ліричний, пісенний, а подекуди епічний образ рідної землі. Його чуттєва, щира, романтична настанова до навколишнього світу, на перший погляд, може здатися дещо наївною, але власне вона спонукає творити образи близькі до казки, до народної творчості, з її вічними законами краси і гармонії. Щирість і безпосередність вислову, згармонізована погідність кольорів виказує етнічну українську приналежність та у світовідчутті чимось зближує з творами знаменитих народних майстрів – Катерини Білокур, Никифора з Криниці.
Орест Білоус любить творити циклами, повертаючись до тем і місць, які йому особливо запали в душу. У його доробку кримський, карпатський, гологірський, львівський великі цикли, а також серія визначних мистецько-культурних об'єктів церков, фортець, історичних споруд, які постають на полотнах як живі легенди сивої давнини ("Свіржський замок", "Дзвіниця неба", "Літня Тустань", "Тустань. Осінь", "Крехівська земля".) Вибрана пастельна техніка допомагає О. Білоусові привідкрити власну м'яку артистичну натуру, яка відкривається і виливається у шанобливості до національної, родинної чи просто людської пам'яті.
Скромний працівник на творчій ниві О. Білоус усе свідоме життя присвятив мистецтву й ніколи не зраджував своєму покликанню. Понад 30 років пропрацював у музеях Львова. Він активний учасник всеукраїнських і місцевих виставок, різних мистецьких імпрез. Його твори розійшлися по багатьох приватних та музейних колекціях.