У мандри з Франком! Дім Франка реалізовує новий проєкт "ФранкоМандри+"

Наприкінці 2020 року Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка (Дім Франка) здобув перемогу у грантовій програмі Українського культурного фонду  "Культура плюс" із проєктом "ФранкоМандри +".

Ключова ідея цього проєкту полягає у розробці нових туристичних маршрутів, де Іван Франко виступає, так би мовити, тревел-блогером та розповідає власну історію, змінюючи наш погляд на минуле.

Іван Франко був завзятим мандрівником, прихильником пішохідного туризму, учасником та організатором низки групових мандрівок та краєзнавчих експедицій. Тому Дім Франка хоче актуалізувати туристичний досвід свого патрона в контексті сучасності,  активізувати співпрацю з туристичним сектором, підтримати активні локальні громади, які прагнуть розвинути туристичний потенціал місцевостей, розширити мережу партнерства. Тому “ФранкоМандри +” – це унікальний міжсекторальний проєкт, покликаний поєднати творчих партнерів, які через інтерактивні технології презентуватимуть історичний період життя Івана Франка у сучасних мандрівних маршрутах.

Також метою проєкту є створенні публічного культурно-туристичного продукту, який буде доступний у кількох форматах: аудіо-, відео- та друкованих продукціях. Використовуючи їх, буде можливість спланувати самостійну мандрівку маловідомими місцями, а також скористатися послугами наших туристичних партнерів. А нашими основними партнерами у проєкті “ФранкоМадри +” є ТзОВ «Карпати.інфо», ТзОВ «Відвідай», ГО «Українська медійна ініціатива», ГО «Маґура». З усіма партнерами співпрацюємо вперше.

Організація-партнер ТзОВ “Відвідай” вбачає у проєкті великий інтерес, адже він ідейно близький місії цього туроператора – через мандрівний відпочинок новими маловідомими місцями України ознайомлювати туристів з історією і культурою краю.

Ідея проєкту гармоніює з основними напрямами діяльності організації-партнера ТзОВ “Карпати.інфо”. Націлений на промоцію Карпат і розвиток туризму в цьому регіоні, партнер зацікавлений долучитися до розробки маршрутів на основі карпатських мандрівок великого письменника. А саме Карпати, починаючи з дитинства й протягом усього життя, були основним місцем відпочинку для Івана Франка з друзями та родиною.

Громадська організація “Маґура” – це громадська організація, яка здійснює власну діяльність у с. Мшанець (Старосамбірський р-н, Львівської області). Саме з цього села 1904 року розпочалася комплексна науково-етнографічна експедиція, організована Іваном Франком. Сьогодні ця локація мало представлена на українських туристичних маршрутах, хоча має великий потенціал. Силами місцевої громади у селі створюється унікальний екотабір “Мшанецькі колиби”. 

Громадська організація “Українська медійна ініціатива”, одним з головних медійних продуктів якої є онлайн-журнал “The Ukrainians”, засадничо орієнтована на інформування про таких активних та діяльних українців сучасності, як Франко, з метою наслідування їх сучасною молоддю.

Нові туристичні маршрути, які будуть розроблені в рамках проекту,  є інноваційними, оскільки поєднують у собі різні види туризму: культурний, пізнавальний, рекреаційний та гастрономічний тощо. Зокрема, йдеться про п'ять нових маршрутів: небанальну пішу прогулянку Львовом, маршрут на Гуцульщину, до Нагуєвичів, рідного села Франка, і довкіллям, на Бойківщину, де Франко часто бував у свого приятеля отця Михайла Зубрицького, а також такий, де ім'я Івана Франка об'єднає в один шлях Польщу, Австрію, Угорщину, Хорватію та Україну. 

Франко як мандрівник і тревел-блогер – не єдиний фокус уваги проєкту, а радше дружній провідник, натхненник, лоцман і гід новочасних туристів, які не тільки мають у його "супроводі" пройти історичними слідами, а й прокласти власні, нові туристичні стежки й дороги, завдяки яким краще пізнати історію й культуру рідного краю та Європи загалом. 

Проєкт “ФранкоМандри +” – не лише про письменника, а й про Україну і світ крізь призму творчого й мандрівничого досвіду Івана Франка. Знак + (плюс) у назві проєкту передбачає можливість перспективного розширення його історичного контексту та культурних горизонтів. 

Зараз Дім Франка активно проводить науково-дослідну та аналітично-соціологічну роботу, проте вже зовсім скоро очікуйте на відкриття цікавих мандрівок з Франком!

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.