У Винниках презентували виставку-лабіринт «Franko from A to Z»

У рамках співпраці Дому Франка з Винниківською міською радою та Історико-краєзнавчим музеєм міста Винники на території ЗСШ №47 (вул. Галицька, 54, Винники Львівської обл.) представлено мандрівну виставку «Franko from A to Z», що в цікавій візуально-просторовій формі розповідає про життя і творчість Івана Франка.

«Зважаючи на виклики часу, якщо люди не можуть прийти до музею, то музей іде до людей, – сказав на відкритті виставки директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз. – Цей проєкт дає змогу у веселій, ненав’язливій, позитивній, оригінальній сучасній формі удоступнити постать видатного українця, європейця Івана Франка всім охочим та зацікавленим».

Міський голова Винників Володимир Квурт, своєю чергою, подякував колективові Дому Франка і зазначив: «Ця виставка – для молоді, для дітей, зрештою, для кожного мешканця міста, для кого цікава постать Франка, тому що тут є сучасне подання і життя, і творчості письменника. Насправді залишити позитивний слід про великого українця, показати його сучасним – це основна мета і ціль цього заходу. І я дуже дякую Богданові Тихолозу, що зробив таку пропозицію, і тішуся, що в нашому місті з'явилась ця унікальна можливість. Отож запрошую до огляду кожного винниківчанина та гостей міста».

***

Минулого року виставка «Franko from A to Z» побувала в чотирьох країнах Європи: Угорщині, Австрії, Хорватії та Словенії, – а також була презентована у Львові, в Домі Франка, та Тернополі на книгофесті «Подоляни». Тепер лабіринт продовжує свої мандри Україною.
Абетка-енциклопедія «Франко від А до Я», яка побачила світ у «Видавництві Старого Лева», стала справжнім бестселером і визнана найкращою пізнавальною книжкою 2016 року, втілена у 3D форматі – у формі англомовної виставки-лабіринту «Franko from A to Z». Книжка – авторський проект франкознавців Богдана та Наталі Тихолозів у художньому оформленні творчої майстерні «Аґрафка» (Романа Романишин та Андрій Лесів) – перетворилася на мобільну інтерактивну виставку, яка розповідає про генія української культури Івана Франка європейськими мовами та сучасними візуальними засобами.
Проект «Franko from A to Z» втілено колективом Дому Франка 2019 року завдяки Українському культурному фонду.