Виставка акварелей "Незабутній Маестро"

У Домі Франка відкрилася колективна виставка акварелей «Незабутній Маестро», присвячена пам’яті видатного майстра акварелі Ігоря Мосійчука.

Виставка сформована з акварелей духовно споріднених митців та друзів Ігоря Мосійчука. Це – колеги, для яких Ігор був і залишається великим авторитетом у царині акварелі. Це – шанувальники його творчості, захоплені потужною працелюбністю, людяністю, щедрістю, небайдужим, щирим словом підтримки та неперевершеним почуттям гумору Майстра.
Учні художника згадували, що майстер-класи та демонстрації авторської техніки Ігоря Мосійчука завжди супроводжувалися щирістю та відкритістю, глибокою чуттєвістю та майстерністю самого процесу – магічного творіння неперевершених акварелей! Це – незабутні враження!

Свого часу Ігор Мосійчук сказав: «Акварель – це техніка, яка неймовірно приємна. Вона тонка, жива, вона змушує не просто малювати, а хочеться з нею жити. Я хотів би, щоб шанувальники мистецтва акварелі насправді отримали велике задоволення від самої техніки. Взагалі, ми всі починали в школі малювати аквареллю, але дуже рідко хто продовжив це професійно робити. Якщо подивитися на мистецькі події з акварелі, які проходять у всьому світі, то можна побачити, що техніка дійсно відроджується. І в Україні також є потужні майстри акварелі. Єдине, треба об’єднуватися і робити такі акції, які приносять задоволення художнику і рекламу самій техніці».
 

Про художника:

Ігор Мосійчук народився 8 березня 1963 року в Україні в с. Новопавлівка Дніпропетровської області. Молоді роки провів серед прекрасної природи Волині, що вплинуло на подальшу творчість. 1982-го закінчив відділення скульптури Одеського державного художнього училища ім. М. Б. Грекова. 1994 р. закінчив Український поліграфічний інститут ім. І. Федорова у Львові; за фахом художник-графік. Цього ж року став членом Спілки художників Придністров'я, а 1995-го очолив кафедру декоративно-прикладного мистецтва Рибницької філії Придністровського державного університету ім. Т. Г. Шевченка.
Член ради Спілки художників Придністров'я, професор, народний художник Придністров’я Молдови. Учасник 5 міжнародних симпозіумів, 80 республіканських виставок, більше 70 міжнародних та 10 персональних виставок.
Твори автора зберігаються в музеях та приватних колекціях Молдови, України, Польщі, Болгарії, Греції, Туреччини, США, Франції, Німеччини, Швейцарії, Індії, Албанії, Південної Кореї, Малайзії, Китаю, Японії, Фінляндії, Англії, Чехії та ін.
Талант майстра відзначено великою кількістю престижних нагород, дипломів та подяк.
17 травня 2022 року Майстер відійшов у вічність.

Учасники колективної виставки:
Ігор Мосійчук та Антоніна Мосійчук (Рибніца), Галина Отчич (Львів), Анна Кучабська (Львів), Ігор Юрченко (Львів), Мечислав Малавський (Львів), Володимир Стасенко (Львів), Наталія Кучабська (Львів), Саміра Янушкова (Дніпро), Лариса Куваєва (Чернівці), Одарка Долгош (Ужгород), Тетяна Павлик (Івано-Франківськ), Олександр Бобришев (Харків), Ольга Клочко (Полтава), Наталія Куліковська (Одеса), Галина Кравченко (Одеса), Анатолій Кравченко (Одеса), Максим Кісільов (Олександрія), Руслана Шевельова (Київ), Вікторія Григор’єва (Київ), Сергій Григор’єв (Київ).