Виставка дідова. Живопис Зиновія Заяця

«Художник не може не малювати. Якщо ти можеш не малювати, не бути тобі художником», – так навчав свою онуку Христину Зиновій Заяць. І вона стала художницею, а ще великою поціновувачкою таланту дідуся. І вирішила поділитися своїми почуттями з іншими людьми – організувала виставку його робіт у Домі Франка.

Виставка живопису Зиновія Заяця присвячена 80-літтю митця. Представлені роботи – з особистого архіву автора. Смілива кольорова гама, динамічність, рух, експерименти з фактурою, цілісність. І безмежне захоплення багатством природи. Чудові пейзажі рідних Карпат і Прикарпаття, сільські хатки, давні дерев’яні церкви – те, що завжди було рідне й близьке. Перший зал експозиції – вибухова пристрасть кольору та емоцій ранньої творчості, другий зал – щемка стримана ностальгія за втраченим рідним краєм та минулими роками.

Це третя персональна виставка робіт митця. І перша після великої перерви. Виставка-повернення. Виставка-відкриття. Виставка-знайомство.

Триватиме до 28 серпня 2021 р. Запрошуємо у Дім Франка!

Про автора

Зиновій Заяць  (20. 02. 1941, с. Новосілки, нині Польща) – художник-монументаліст і живописець. Член Національної спілки художників України з 1992 року. Навчався у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва (викладачі: Д. Довбошинський, Д. Крвавич). Працював від 1966 р. майстром відділу художнього оформлення Львівського училища прикладного та декоративного мистецтва; від 1982 – на Львівському художньо-виробничому комбінаті. Виконував розписи та мозаїки для храмів, будинків культури.

Учасник художніх виставок від 1966 року. Персональні – у Львові (1992), Червонограді (1993). На полотнах Зиновія Заяця – архітектурні мотиви й природа Карпат. Для творчості характерна широка колористична палітра.

Твори: «Весна» (1965), «Лелеки прилетіли», «Чорна брама» (обидва – 1978), «Жнива» (1980), «Франкова кузня», «Карпатські кедри» (обидва – 1987), «Надвечір» (1988), «Пейзаж із возом» (1989), «Художник» (1996), «Метелики» (2002).