Віртуальна виставка "Петро Франко: гарт і чин. Життєпис мовою речей"

28 червня 1890 року в Нагуєвичах народився наймолодший син Івана Франка – Петро.
Інженер-хімік, науковець, педагог, письменник… Учасник національно-визвольних змагань 1914–1920 років, чотар легіону Українських січових стрільців, засновник Української галицької авіації і військовий летун УГА. Співзасновник спортивно-патріотичної скаутської організації Пласт. Активний спортовець і популяризатор спорту. Член Наукового товариства імені Тараса Шевченка, депутат Верховної Ради УРСР 1-го скликання (1940). Засновник і перший директор Львівського меморіального музею Івана Франка.
І половини цих визначень звичайній людині було б достатньо, щоб бути відомою на увесь світ. Однак Петро був справжнім сином свого геніального батька – він не міг працювати лише в одній царині, його цікавило дуже багато. Й у всьому, до чого був дотичний, був першим. Так, як і його батько.
На жаль, владі большевиків, які прийшли 1939-го на Західну Україну, визначних особистостей, ще й патріотично налаштованих українців, не потрібно було. Петра Франка у 1941- му просто знищили.
Повертаємо незаслужено забуте ім’я геніального сина геніального батька – Петра Франка, сина Івана.
Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка 2020 рік присвячує 130-річчю Петра Франка та 80-річчю створення ним Музею Івана Франка.
28 червня репрезентуємо віртуальну виставку з фондів Музею «Петро Франко: гарт і чин. Життєпис мовою речей». Це перший захід (зараз онлайн) у низці багатьох цікавих, що відбуватимуться надалі, до кінця року.