Франко. Re:volution – новий проєкт Дому Франка

Зараз у Домі Франка триває реалізація проєкту Франко. Re:volution за підтримки Українського культурного фонду.

Це – кроссекторальний культурно-просвітницький та мистецький проєкт, спрямований на актуалізацію творчого феномена Івана Франка як знакової постаті української та світової культури в сучасному контексті, з нагоди його 165-літнього ювілею.

Реалізація проєкту включає три основні складові:

1. Музично-поетично-театральне дійство “Легенда про вічне життя” на сценах Львівської опери та Київського театру оперети за участі етногурту Kurbasy, в режисурі Олександра Білозуба, провідного режисера і художника-постановника національних театрів України та Угорщини.

2. Виставка сучасного мистецтва “Franko Laboratorium 3.0” на базі Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка, інституцій-партнерів і публічних просторів Львова.

3. Супровідна науково-просвітницька програма “Навіщо поети? Франко &Co” (діалоги-рефлексії зі знаковими сучасними інтелектуалами).

Провідна ідея проєкту – необхідність революційного оновлення суспільної рецепції постаті письменника-класика, радикального перегляду профанних стереотипів щодо консервативно-провінційного характеру української культури загалом та випрацювання інноваційних форматів відзначення ювілейних дат, вільних від пострадянських кліше.