FRANKO LABORATORIUM 3.0 – INTERNATIONAL

У рамках проєкту ФРАNKO.RE:VOLUTION у Домі Франка відбулося відкриття артпроєкту FRANKO LABORATORIUM 3.0. Це – мистецький проєкт, який  спрямований на розвиток актуального мистецтва в Україні та у Львові зокрема, на підтримку творчої молоді та залучення її до переосмислення української культурної спадщини. Він створений спільно Домом Франка та Львівською національною академією мистецтв.

Артпроєкт FRANKO LABORATORIUM 3.0  втілює ідею лабораторії, оскільки поєднує виставково-експозиційні аспекти з освітньо-пізнавальним процесом, командною роботою кураторів та особисто кожного митця.

Учасниками є молоді  професійні митці з різних регіонів України та інших країн (Франція, Колумбія), а також найкращі студенти Львівської національної академії мистецтв. Для частини з них – це перший професійний досвід виходу на мистецьку арену.

Ідейно митці об'єдналися навколо постаті Івана Франка та запропонували новаторський мистецький погляд за допомогою аудіовізуальних виражальних засобів. У виставці задіяні такі форми аудіовізуального вираження як відео-арт, перформанс, хепенінг, інсталяція, фото, живопис тощо. Мета проєкту полягає у промоції, дослідженні та переосмисленні української культурної спадщини: це повернення до українських коренів через оновлення наших символів, брендів, які повинні позбуватися деформованих образів з минулого, набувати нового значення та актуальності.

Куратором виставки є Василь Одрехівський, доцент, кандидат мистецтвознавства, учасник більше ніж 45 виставок, артпроєктів та фестивалів в Україні, Польщі, Франції та ін.

Учасники: Бріс Маре (Франція), Ернан Замбрано (Колумбія), Ярина Шумська, Володимир Когут, Роксолана Табака, Олексій Коношенко, Назар Симотюк, Петро Грицюк, Руслан Лучко, Оксана Федчишин, Ксенія Будейчук, Микола Курилюк, Борис Гаврилюк, Анастасія Прозора, Софія Козлова, Христина Сілівон, Габріела Даренська, Вікторія Романчук, Юлія Єрьоміна, Іванна Багрійчук, Софія Мельник.

Керівником проєкту ФРАNKO.RE:VOLUTION є директор Дому Франка Богдан Тихолоз. Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.