Виставка живопису "Кримські мотиви"

Питання регіональної культурної автентичності набуло нової актуальності, зважаючи на російську-українську війну, проблеми, пов’язані із збереженням цілісності української держави в межах її кордонів, культурно-суспільної інтеграції всіх її регіонів, кожен з яких додає до загального цілого особливості неповторного історичного та культурного досвіду..
На виставці у Домі Франка представлені живописні роботи чотирьох львівських художників об’єднані спільною темою – «Кримські мотиви», які створені ще до окупації півострова під час пленеру.
Кримські пейзажі митців відзначаються чистими оптимістичними барвами, вмілою передачею сонячного освітлення південних широт. Іноді вони видаються занадто емоційними та експресивними, як бурхливе Чорне море, іноді легкі, як повітря, наповнене сонцем та запахами кримських сосен, або стрімкі й гострі, як гірські вершини півострова.

Учасники виставки:

Ігор Бонішко народився 1956 року у Львові. Навчався у Державному інституті прикладного і декоративного мистецтва (тепер – Львівська національна академія мистецтв) за спеціальністю – проєктування інтер’єру.

Брав участь у створенні «Стежки Івана Франка» у Нагуєвичах, рідному селі письменника.Багато років працював на Львівській скульптурно-керамічній фабриці.

Займається творчою роботою у галузях живопису, скульптури, реставрації.Учасник багатьох виставок і пленерів. Роботи перебувають у приватних колекціях України і за її межами.

Марта Луків-Любицька працює у галузі декоративного живопису, настінного розпису, графіки і дизайну. Учасниця виставок у Польщі, Італії, Аргентині, Канаді, Франції. Твори є у приватних і музейних збірках України та світу. У Домі Франка вже була її персональна виставка “З вершин і низин”, як і збірка Івана Франка. І це символічно – роботи, в більшості стилізовані пейзажі, відображають красу дорогих Франкові гір, лісів, широких просторів і рівнин.

Ще один митець, який також мав у нас персональну виставку – Юрй Ямаш. Член Національної спілки театральних діячів України, доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності ЛНУ ім. Івана Франка, доцент кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету України, художник-декоратор Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької (2006-2014). Роботи Юрія Ямаша є у музеях України, Румунії, Фінляндії, посольстві України при Святому Престолі у Ватикані, а також у приватних збірках України, Польщі, Бельгії, Канади, Ізраїлю, Англії, Німеччини, Франції, Болгарії, США.

Орест Манюк – заслужений художник України. Працює в жанрі станкового олійного малярства. Член НСХУ. Учасник 154 всеукраїнських та міжнародних виставок, симпозіумів та пленерів образотворчого мистецтва. Автор 32 персональних виставок в Україні, Європі та США. Твори зберігаються в музейних та приватних колекціях 37 країн світу. Співзасновник мистецького обєднання «Вориння». Орест Манюк є одним з ініціаторів та організаторів міжнародного пленеру малярства «МАХІМ» у Славську (2007-2016 рр.), а також пленерів «Золота підкова» по замках Західної України (2009-2016 рр.).

Виставка триватиме до 29 травня.