Портрет Франка роботи Фотія Красицького – цінний подарунок у фонди Музею

Про нове надходження у фонди Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка його директор Богдан Тихолоз повідомив ще торік.

Портрет Івана Франка пензля Фотія Красицького передала Музеєві пані Ольга Крекотень, перекладачка, помічниця аташе з питань культури Посольства США, донька відомого літературознавця, ученого-медієвіста Володимира Крекотня.

Це – графічний портрет Івана Франка авторства визначного майстра Фотія Красицького, з яким письменник зустрівся у Криворівні на Гуцульщині. Портрет зберігався в родині Крекотнів як цінна пам'ятка, адже було відомо, що художник малював його з натури.

28 квітня у Домі Франка відбулася публічна презентація уже відреставрованого портрета. Поряд були представлені і портрети Івана Франка, створені Фотієм Красицьким, з фондів Музею.

«В нашій родині зберігався прижиттєвий портрет Франка, написаний з натури художником Фотієм Красицьким. Красицький – наш непрямий родич, він був одружений з Ганною Крекотень, сестрою мого рідного діда по батькові Івана Фотійовича, – розповідала на презентації пані Ольга. – Однак я подумала, що така цінна річ має зберігатися в музеї, а саме у Домі Франка».

Довідково:

Фотій Степанович Красицький (1873–1944) – живописець і графік, педагог. Внучатий небіж Тараса Шевченка по лінії його сестри Катерини.

Коштом Миколи Лисенка навчався в рисувальній школі Миколи Мурашка (майстерня Миколи Пимоненка). Продовжив науку в Одеському художньому училищі (майстерня Киріака Костанді) та у Вищій художній школі в Санкт-Петербурзі (майстерня Іллі Рєпіна).

Із 1903 року працював у Києві. Мав власне видавництво – «Квітка». 

Приятелював із багатьма відомими діячами культури, зокрема – з родинами Косачів, Лисенків, Грушевських, Старицьких та ін.