Живопис Теодозія Салія за мотивами творчості Івана Франка

У своїх живописних полотнах, створених впродовж 2017–2019 років, автор творчо переосмислив образи з відомих поем Івана Франка ‒ «Іван Вишенський», «Мойсей», «Похорон», «Страшний суд», «Коваль Бассім», поезії зі збірки «Зівʼяле листя» та з циклу «Веснянки». Глибинна філософська сутність поем класика, його інтимна та пейзажна лірика в інтерпретації Теодозія Салія відобразилася у візуальному ряді живописних полотен – яскравих, побудованих на смислових  і зорових контрастних, сповнених символізму. Своїми роботами автор наочно демонструє, що Франкові думки і переживання, які він концептуально переосмислив, є близькими і зрозумілими нашим сучасникам. Філософська поезія й лірика Франка тривожить думку, змушує замислитись над вічними темами буття і стимулює до нових художніх живописних пошуків.

 

Теодозій Салій народився 27 вересня 1943 року в м. Жидачеві Львівської області.

У 1965 році закінчив Львівське училище прикладного та декоративного мистецтва (нині коледж ім. І. Труша), а в 1974 році – Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (сьогодні Львівська національна академія мистецтв).

Доцент кафедри графічного дизайну цієї академії.

Заслужений діяч мистецтв України.

Учителі з фаху – Данило Довбошинський, Теофіл Максисько, Вітольд Манастирський, Мирон Вендзилович, Михайло Курилич, Мирон Яців, Володимир Патик.

Працює в галузі станкового живопису і графіки.

Член Національної спілки художників України.