Franko's Home

На(в)чай з ​класиком.

Відео-блог, у якому фахівці розповідають цікаві історії про письменника, його родину та сам Музей.

 

Як Іван Франко йшов у депутати? Франко вдома #19

Spoiler: Highlight to view

Наталя Дзьомба про участь Івана Франка у виборах до австрійського парламенту.

Дев’ятнадцятий випуск проєкту “Франко вдома: на(в)чай з класиком” – про те, чому Франкові не щастило в політиці.
Скільки разів Іван Франко брав участь у виборах? Хто були його політичними конкурентами? Чому агітатори одного суперника хотіли поцупити в письменника чоботи? Чи зрадили селяни Франка за ковбасу?  Про все це можна довідатися в новому влогу Дому Франка.

 

Яке дерево пам’ятає Івана Франка? Франко вдома #18

Spoiler: Highlight to view

Катерина Крамар про грушку із Франкового саду.

Чи жили в Стрийському парку ведмеді? Які дерева росли у садку навколо Франкової вілли? Які фрукти любили їсти Іван Франко та його діти? Про це та інше ви довідаєтеся у 18-му випуску серії "Франко вдома" від ученого секретаря Дому Франка Катерини Крамар – з історії однієї грушки, дерева, яке пам'ятає Івана Франка.

 

Кому розповідав казки Іван Франко? Франко вдома #17

Spoiler: Highlight to view

Христина Рикмас про дитячі спогади Анни Франко-Ключко.

Чи розповідав Іван Франко казки своїм дітям? Чи знаєте ви, як саме батько називав Анну, коли вона була ще зовсім маленькою? Чи любили Франкові діти читати книжки? Про це та інше почуєте в сімнадцятому випуску з циклу «Франко вдома. На(в)чай з класиком» від наукової працівниці Львівського музею Івана Франка Христини Рикмас.

 

Звідки стелиться Франкова стежка? Франко вдома #16

Spoiler: Highlight to view

Марія Оркуш про музей Івана Франка в Нагуєвичах.

Чи знаєте Ви, як від 1951-го року називалося село Нагуєвичі? А хто і коли створив музей Івана Франка на місці його батьківської садиби? І чому одного дня 1981-го року в селі Нагуєвичі зібралося понад 20000 людей з цілої України, а 1986-го село відвідав маврикійський поет Едуар Монік? Про це та інше почуєту в шістнадцятому випуску з циклу "Франко вдома. На(в)чай з класиком" від старшої наукової працівниці Львівського музею Івана Франка Марії Оркуш.

 

Радикали та попи, або Як священнику потоваришувати з антиклерикалом? (Частина 2). Франко вдома #15

Spoiler: Highlight to view

Ігор Медвідь про дружбу Івана Франка зі священниками.

Чому о. Іван Кузів та о. Олекса Волянський мали неприємності після гостювання в них Івана Франка? Хто зі священників агітував за Франка на виборах та як він постраждав за це? На яку премію хотів висунути Франка о. д-р Йосип Застирець та що з цього вийшло? Про це та про деякі інші епізоди як священники допомагали Іванові Франкові Вам розповість старший науковий співробітник науково-освітнього відділу Дому Франка Ігор Медвідь у блозі “Франко вдома: на(в)чай з класиком”.

 

Що вразило Івана Франка у вічному місті? Франко вдома #14

Spoiler: Highlight to view

Тетяна Продан про  мандрівку письменника до Риму.

Чи знаєте Ви, що у 1904 році Іван Франко у товаристві Михайла Грушевського відвідав Італію? Про плинні контексти та вічні сенси в подорожніх враженнях письменника розповідає Тетяна Продан у 14-му випуску з циклу "Франко вдома: на(в)чай з класиком".

 

Радикали та попи, або Як священнику потоваришувати з антиклерикалом? (Частина 1). Франко вдома #13

Spoiler: Highlight to view

Ігор Медвідь про дружбу Івана Франка зі священниками.

Чи був Іван Франко антиклерикалом? Якому митрополитові він написав хвалебну оду? Та за що критикував священиків? І чи змінювалися його погляди на Церкву протягом життя? Про це Вам розповість старший науковий співробітник науково-освітнього відділу Дому Франка Ігор Медвідь у блозі “Франко вдома: на(в)чай з класиком”.

 

Як Іван Франко рахував час? Франко вдома #12

Spoiler: Highlight to view

Катерина Крамар про кишеньковий годинник Франка.

У цьому випуску вчений секретар Дому Франка Катерина Крамар розповідає про срібний кишеньковий годинник Івана Франка – один із найцінніших меморіальних експонатів Музею. Які факти свідчать про те, що Франко дійсно ним користувався кишеньковим годинником? Що це за годинник? І з ким Франко ним обмінявся? Про все це дізнаєтесь у дванадцятому випуску проекту «Франко вдома».

 

Чи можна втекти з Борислава? Франко вдома #11

Spoiler: Highlight to view

Соломія Вівчар про елементи детективу та любовної прози в оповіданні Івана Франка "Ріпник".

В якому оповіданні Івана Франка поєднано любовну прозу, детектив і реалістичний твір? Як письменник зацікавлює читача, вражає його, примушує прочитати твір залпом і запам’ятати його? Про це ви довідаєтесь у відео завідувачки книжкових фондів Музею Соломії Вівчар з циклу “Франко вдома”.

 

Чи перетиналися два Мойсеї одного народу? (Частина 3). Франко вдома #10

Spoiler: Highlight to view

Ігор Медвідь про взаємини Івана Франка та митрополита Андрея Шептицького.

Чи листувалися і чи зустрічалися Іван Франко і митрополит Андрей Шептицький? За що хвалив та за що критикував Іван Франко Шептицького? Про це Вам розповість старший науковий співробітник науково-освітнього відділу Дому Франка Ігор Медвідь у п’ятому випуску з циклу “Франко вдома: на(в)чай з класиком”.

 

Як доктор Франко не став доцентом університету? Франко вдома #9

Spoiler: Highlight to view

Наталя Дзьомба про Франкову габілітацію та палиці в її колесах.

Мова піде про участь Івана Франка у конкурсних перегонах за право викладати у Львівському університеті. Чи збереглася аудиторія, в якій Франко читав відкриту лекцію? Чому додому він повернувся з подертим фраком? Якщо всі голосували «за» Франка, то з якої причини кафедра дісталася іншому? Кому саме? І чому таки не доктору Франкові? Відповіді на ці запитання в дев’ятому випуску «Франко вдома: на(в)чай з класиком».

 

Чи перетиналися два Мойсеї одного народу? (Частина 2). Франко вдома #8

Spoiler: Highlight to view

Ігор Медвідь про взаємини Івана Франка та митрополита Андрея Шептицького.

Що хотів купити митрополит Андрей Шептицький у Івана Франка, а той відмовився йому продати? Що вони дарували один одному? Про це Вам розповість старший науковий співробітник науково-освітнього відділу Дому Франка Ігор Медвідь у блозі “Франко вдома: на(в)чай з класиком”.

 

Чи був Іван Франко атеїстом? Франко вдома #7

Spoiler: Highlight to view

Михайло Кобрин про ставлення Франка до віри.

Чому Івана Франка вважають атеїстом, і звідки пішло таке уявлення? Чи вважав Франко релігію шкідливою для суспільства? Про це Вам розповість заступник директора з наукової роботи Дому Франка Михайло Кобрин у 7 випуску з циклу “Франко вдома: на(в)чай з класиком”.

 

Де любив відпочивати Іван Франко? Франко вдома #6

Spoiler: Highlight to view

Марта Волошанська про гуцульські вакації письменника.

Чи знаєте, що таке «Українські Атени»? Де саме любила відпочивати українська творча та наукова еліта на початку ХХ століття? Яке улюблене місце відпочинку Івана Франка та його родини? Чим займався письменник під час вакацій? На ті та інші запитання ви почуєте відповіді у розповіді Марти Волошанської, завідувачки науково-освітнього відділу Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка, у циклі відеоблогів Дому Франка «Франко вдома”. На(в)чай з класиком».

 

Чи перетиналися два Мойсеї одного народу? (Частина 1). Франко вдома #5

Spoiler: Highlight to view

Ігор Медвідь про взаємини Івана Франка та митрополита Андрея Шептицького.

Чи листувалися і чи зустрічалися Іван Франко і митрополит Андрей Шептицький? За що хвалив та за що критикував Іван Франко Шептицького? Про це Вам розповість старший науковий співробітник науково-освітнього відділу Дому Франка Ігор Медвідь у п’ятому випуску з циклу “Франко вдома: на(в)чай з класиком”.

 

Що поєднує Франка, Шевченка і Труша? Франко вдома #4

Spoiler: Highlight to view

Віола Чернієнко про портрет Шевченка роботи Труша.

Яка історія написання портрету Шевченка, що прикрашає робочий кабінет Івана Франка? Коли він був створений? Які особливості цього портрету? Про це Ви довідаєтеся від Віоли Чернієнко, завідувачки науково-експозиційного відділу Музею у рамках акції “День неспішного мистецтва” в новому відео з циклу «Франко вдома».

 

Як намалювати думку? Франко вдома #3

Spoiler: Highlight to view

Віра Бонь про зниклий портрет Івана Франка.

Цього разу пропонуємо дізнатися майже детективну історію, яка пов’язана з унікальним портретом Івана Франка пензля Юліана Панькевича. Непоспіхом, ґрунтовно найдосвідченіша музейна працівниця України, науковиця Дому Франка з більше ніж 60-річним стажем Віра Бонь розповідає про створення портрета «Іван Франко за роботою». Це – єдиний портрет письменника, написаний з натури. На жаль, цю картину втрачено. Однак збереглася фотографія робочого кабінету Іввна Франка, на стіні якого видно оригінал. Юрій Лесюк, заслужений художник України, виконав репліку – відтворив цей портрет за фотографіями, документами та спогадами.

 

Що то за Лис, що Микитою зветься? Франко вдома #2

Spoiler: Highlight to view

Галя Мазур про хвостатого друга Франчат.

Другий випуск проекту «Франко вдома» – для діток. Галя Мазур, наукова працівниця музею, розповідає про знаного хвостатого героя Франкової казки Лиса Микиту. У кадрі – сам крутихвіст. Якою своєю придебенцією хоче він поділитись? А хто найбільше любив слухати оповідки про лисячі пригоди? І чи бував хитрун у домі самого Франка? Про все це дізнаєтесь у другому випуску проекту «Франко вдома».

 

Яке улюблене вино Івана Франка? Франко вдома #1

Spoiler: Highlight to view

Богдан Тихолоз про вино з далмацьких лоз.

«Франко вдома. На(в)чай з класиком» – це проєкт Львівського музею Івана Франка – освітній влог, у якому фахівці розповідають цікаві історії про письменника, його родину та сам музей. Перший випуск проєкту – розповідь директора музею Богдана Тихолоза про Франка та міцні напої. Хоча автор «Захара Беркута» ніколи не зловживав алкоголем, та все ж, за власним свідченням, «з п’ющими за пліт не вилив» та мав смак до шляхетних трунків. Яким було улюблене вино Івана Франка? У якій крамниці він його купував? Чим особлива історична доля цього вина? І чи можна його скуштувати зараз? Про все це дивіться у 1-му випуску проєкту «Франко вдома».

Радикали та попи, або Як священнику потоваришувати з антиклерикалом? (Частина 1.) Франко вдома #13

Spoiler: Highlight to view

Ігор Медвідь про дружбу Івана Франка зі священниками.

Чи був Іван Франко антиклерикалом? Якому митрополитові він написав хвалебну оду? Та за що критикував священиків? І чи змінювалися його погляди на Церкву протягом життя? Про це Вам розповість старший науковий співробітник науково-освітнього відділу Дому Франка Ігор Медвідь у блозі “Франко вдома: на(в)чай з класиком”.

 

Як Іван Франко рахував час? Франко вдома #12

Spoiler: Highlight to view

Катерина Крамар про кишеньковий годинник Франка.

У цьому випуску вчений секретар Дому Франка Катерина Крамар розповідає про срібний кишеньковий годинник Івана Франка – один із найцінніших меморіальних експонатів Музею. Які факти свідчать про те, що Франко дійсно ним користувався кишеньковим годинником? Що це за годинник? І з ким Франко ним обмінявся? Про все це дізнаєтесь у дванадцятому випуску проекту «Франко вдома».

 

Чи можна втекти з Борислава? Франко вдома #11

Spoiler: Highlight to view

Соломія Вівчар про елементи детективу та любовної прози в оповіданні Івана Франка "Ріпник".

В якому оповіданні Івана Франка поєднано любовну прозу, детектив і реалістичний твір? Як письменник зацікавлює читача, вражає його, примушує прочитати твір залпом і запам’ятати його? Про це ви довідаєтесь у відео завідувачки книжкових фондів Музею Соломії Вівчар з циклу “Франко вдома”.

 

Чи перетиналися два Мойсеї одного народу? (Частина 3). Франко вдома #10

Spoiler: Highlight to view

Ігор Медвідь про взаємини Івана Франка та митрополита Андрея Шептицького.

Чи листувалися і чи зустрічалися Іван Франко і митрополит Андрей Шептицький? За що хвалив та за що критикував Іван Франко Шептицького? Про це Вам розповість старший науковий співробітник науково-освітнього відділу Дому Франка Ігор Медвідь у п’ятому випуску з циклу “Франко вдома: на(в)чай з класиком”.

 

Як доктор Франко не став доцентом університету? Франко вдома #9

Spoiler: Highlight to view

Наталя Дзьомба про Франкову габілітацію та палиці в її колесах.

Мова піде про участь Івана Франка у конкурсних перегонах за право викладати у Львівському університеті. Чи збереглася аудиторія, в якій Франко читав відкриту лекцію? Чому додому він повернувся з подертим фраком? Якщо всі голосували «за» Франка, то з якої причини кафедра дісталася іншому? Кому саме? І чому таки не доктору Франкові? Відповіді на ці запитання в дев’ятому випуску «Франко вдома: на(в)чай з класиком».

 

Чи перетиналися два Мойсеї одного народу? (Частина 2). Франко вдома #8

Spoiler: Highlight to view

Ігор Медвідь про взаємини Івана Франка та митрополита Андрея Шептицького.

Що хотів купити митрополит Андрей Шептицький у Івана Франка, а той відмовився йому продати? Що вони дарували один одному? Про це Вам розповість старший науковий співробітник науково-освітнього відділу Дому Франка Ігор Медвідь у блозі “Франко вдома: на(в)чай з класиком”.

 

Чи був Іван Франко атеїстом? Франко вдома #7

Spoiler: Highlight to view

Михайло Кобрин про ставлення Франка до віри.

Чому Івана Франка вважають атеїстом, і звідки пішло таке уявлення? Чи вважав Франко релігію шкідливою для суспільства? Про це Вам розповість заступник директора з наукової роботи Дому Франка Михайло Кобрин у 7 випуску з циклу “Франко вдома: на(в)чай з класиком”.

 

Де любив відпочивати Іван Франко? Франко вдома #6

Spoiler: Highlight to view

Марта Волошанська про гуцульські вакації письменника.

Чи знаєте, що таке «Українські Атени»? Де саме любила відпочивати українська творча та наукова еліта на початку ХХ століття? Яке улюблене місце відпочинку Івана Франка та його родини? Чим займався письменник під час вакацій? На ті та інші запитання ви почуєте відповіді у розповіді Марти Волошанської, завідувачки науково-освітнього відділу Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка, у циклі відеоблогів Дому Франка «Франко вдома”. На(в)чай з класиком».

 

Чи перетиналися два Мойсеї одного народу? (Частина 1). Франко вдома #5

Spoiler: Highlight to view

Ігор Медвідь про взаємини Івана Франка та митрополита Андрея Шептицького.

Чи листувалися і чи зустрічалися Іван Франко і митрополит Андрей Шептицький? За що хвалив та за що критикував Іван Франко Шептицького? Про це Вам розповість старший науковий співробітник науково-освітнього відділу Дому Франка Ігор Медвідь у п’ятому випуску з циклу “Франко вдома: на(в)чай з класиком”.

 

Що поєднує Франка, Шевченка і Труша? Франко вдома #4

Spoiler: Highlight to view

Віола Чернієнко про портрет Шевченка роботи Труша.

Яка історія написання портрету Шевченка, що прикрашає робочий кабінет Івана Франка? Коли він був створений? Які особливості цього портрету? Про це Ви довідаєтеся від Віоли Чернієнко, завідувачки науково-експозиційного відділу Музею у рамках акції “День неспішного мистецтва” в новому відео з циклу «Франко вдома».

 

Як намалювати думку? Франко вдома #3

Spoiler: Highlight to view

Віра Бонь про зниклий портрет Івана Франка.

Цього разу пропонуємо дізнатися майже детективну історію, яка пов’язана з унікальним портретом Івана Франка пензля Юліана Панькевича. Непоспіхом, ґрунтовно найдосвідченіша музейна працівниця України, науковиця Дому Франка з більше ніж 60-річним стажем Віра Бонь розповідає про створення портрета «Іван Франко за роботою». Це – єдиний портрет письменника, написаний з натури. На жаль, цю картину втрачено. Однак збереглася фотографія робочого кабінету Іввна Франка, на стіні якого видно оригінал. Юрій Лесюк, заслужений художник України, виконав репліку – відтворив цей портрет за фотографіями, документами та спогадами.

 

Що то за Лис, що Микитою зветься? Франко вдома #2

Spoiler: Highlight to view

Галя Мазур про хвостатого друга Франчат.

Другий випуск проекту «Франко вдома» – для діток. Галя Мазур, наукова працівниця музею, розповідає про знаного хвостатого героя Франкової казки Лиса Микиту. У кадрі – сам крутихвіст. Якою своєю придебенцією хоче він поділитись? А хто найбільше любив слухати оповідки про лисячі пригоди? І чи бував хитрун у домі самого Франка? Про все це дізнаєтесь у другому випуску проекту «Франко вдома».

 

Яке улюблене вино Івана Франка? Франко вдома #1

Spoiler: Highlight to view

Богдан Тихолоз про вино з далмацьких лоз.

«Франко вдома. На(в)чай з класиком» – це проєкт Львівського музею Івана Франка – освітній влог, у якому фахівці розповідають цікаві історії про письменника, його родину та сам музей. Перший випуск проєкту – розповідь директора музею Богдана Тихолоза про Франка та міцні напої. Хоча автор «Захара Беркута» ніколи не зловживав алкоголем, та все ж, за власним свідченням, «з п’ющими за пліт не вилив» та мав смак до шляхетних трунків. Яким було улюблене вино Івана Франка? У якій крамниці він його купував? Чим особлива історична доля цього вина? І чи можна його скуштувати зараз? Про все це дивіться у 1-му випуску проєкту «Франко вдома».