Кімната Тараса і Петра Франків

Ця кімната присвячена двом молодшим синам Франків.

Тарас Франко 1913 року закінчив філософський факультет Львівського університету. Учителював в станіславівській гімназії, воював під час Першої світової війни в австрійській армії, потім в Українській галицькій армії.

У кімнаті експонуються літературні твори Тараса Франка та його переклади з грецьких і римських поетів, наукова праця «Нарис історії римської літератури». Представлена також вишита сорочка, яку любив носити Тарас, його особисті та сімейні фотографії, два акварельні малюнки, твори останніх років життя: книга спогадів «Про батька», збірка оповідань «Вздовж і впоперек» та нарисів «У мандрівку століть».

Петро – наймолодший син Івана Франка, учений-винахідник, педагог, письменник, громадсько-культурний діяч – у роки Першої світової війни служив у легіоні Українських січових стрільців, став одним із засновників авіації Української Галицької Армії, одним із творців «Пласту», перших спортивних товариств «Сокіл-Батько», «Січ», «Україна». Був він організатором і першим директором Музею Івана Франка.

У кімнаті експонуються особисті та сімейні фотографії Петра, а також його твори.