Музей сьогодні

Дім Муз

Іван Франко (1856–1916) – геніальний майстер прозового і поетичного слова. Він був першим українським професійним письменником, який зароб­ляв на життя літературною працею та однаково плідно реалізувався в різних родах і жанрах: як поет, прозаїк і драматург. За 40 років творчої діяльності написав понад 6000 творів, серед яких 10 поетичних збірок, 50 поем, 10 творів великої і майже 100 – малої прози. Іван Франко писав не лише українською, а й польською, німецькою, болгарською і російською мовами. Був талановитим перекладачем. Переклав українською твори близько 200 авторів із 14 мов та 37 національних літератур – від найдавніших часів до початку ХХ ст. 


Сьогодні у #ДоміФранка вирує багатогранне мистецьке життя: літературні вечори, театральні вистави, концерти класичної і сучасної музики, різнопланові виставки й перформанси.

Зали Музею стають відкритим простором для актуальних мистецьких ініціатив.

 

Дім Науки

Іван Франко – вчений-енциклопедист винятково широкого діапазону зацікавлень, автор тисяч наукових праць із різних галузей знань (від філології, фольклористики й етнології до філософії, економіки й історії). Він справжній український Doctor universalis, якого ще за життя називали «людиною-університетом» та «академією наук в одній особі».

 
Сьогодні #ДімФранка – це осередок франкознавчих та музеологічних студій, де системно вивчають життя, епоху і творчу спадщину Франка, досліджують і популяризують скарби фондової колекції Музею, проводять наукові семінари, конференції, дискусії, презентації нових видань (спеціально для таких подій облаштовано конференц-зал із мультимедійним обладнанням).

 

Дім Родини

#ДімФранка – це також дім родини письменника. Адже тут разом із ним мешкали його дружина, Ольга з Хоружинських, та четверо дітей: Андрій, Тарас, Петро й Анна.

У двоповерховій віллі, спорудженій 1902 р. на мальовничій околиці Львова Софіївці, тепер розміщено меморіальну експозицію Музею. Тут ретельно відтворено не тільки побут родини Франків, а й колорит епохи. Фонди Музею налічують понад 30 тисяч експонатів, найціннішими з яких є особисті речі Івана Франка та його родини, рукописи письменника, першовидання його творів з автографами, оригінальні світлини.


Сьогодні #ДімФранка гостинно відчиняє двері всім поколінням. Тут відбуваються майстер-класи для малечі, тематичні інтерактивні уроки для школярів, лекції-екскурсії для студентів, заходи для сімей з дітьми та людей «третього віку». До літературної експозиції облаштовано мобільні пандуси. 
У #ДоміФранка по-домашньому затишно, рідно, ФРАНКОВО!

 

Дім Діалогу

Іван Франко був людиною і письменником діалогу – складного й багатоманітного діалогу мов, культур, світоглядів, традицій, ідей, націй, що став джерелом його універсалізму.

Своєю культуротворчою працею він будував «золот­и­й міст зрозуміння і спочування» між Сходом і Заходом, Галичиною і Наддніпрянщиною, Україною і світом. Та при тому не стояв осторонь гострих полемік щодо актуальних проблем своєї доби. 


Сьогодні #ДімФранка – публічний простір суспільного та міжкультурного діалогу. Тут відбуваються різноманітні дискусії, зустрічі, дружні розмови на теми філософські, релігійні і літературно-мистецькі, за доброї погоди – просто неба, у затишному саду. 
Коли «екстреми ся стрічають», #ДімФранка стає місцем для чесної суперечки та пошуку порозуміння.