Літня школа «Тінейджер в музеї»-2019

Від 10 до 16 червня 2019 року в Домі Франка тривала Літня школа музейних лідерів «Тінейджер в музеї» для учнів львівських шкіл віком від 10 до 14 років. Мета літньої школи – підвищити інтерес підлітків до культурної спадщини, сприяти їхній соціальній інтеграції та комунікації між особами з різними зацікавленнями та фізичними можливостями.
Програма школи передбачала два головних напрямки роботи з учнями: освітній – ознайомити з культурною спадщиною Івана Франка, залучити підлітків до музейної діяльності, розкрити можливості застосування новітніх технологій в музеї; інклюзивний – організувати дружню атмосферу для спільної роботи в умовах інклюзивного класу, в якому присутня одна незряча особа.
Під час літньої школи учасники відвідали різноманітні майстер-класи, які демонстрували застосування сучасних мультимедійних технологій в музейній діяльності: 3-d моделювання музейних експонатів (копій автентичних речей, які належали Іванові Франку) на 3-d принтері, оцифрування музейних експонатів.
Упровадження теми інклюзивності відбувалось на практичних заняттях, під час яких, підлітки вивчали основи шрифту Брайля, ознайомились із адаптованими мобільними гаджетами та спробували друкувати на портативній друкарці шрифтом Брайля, а також взяли участь у записі дитячої аудіокниги. Учні вчились як супроводжувати незрячих осіб та як в цій справі допомагають собаки-поводирі.
На прикладі роботи музею учні ознайомились із способами створення доповненої реальності в сучасній експозиції за допомогою аудіо ефектів та театралізованих екскурсій: «Візит до Франків» та «Франчата про тата». Разом із музейними працівниками (менторами) учасники школи підготували адаптовані екскурсії для незрячих осіб Домом Франка. Під час екскурсії, юні екскурсоводи застосовували 3-d моделі, виготовлені на майстер-класі з моделювання.
Нові здобуті знання про Івана Франка учасники школи перевірили під час гри «Що? Де? Коли?». У Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» змагались у квесті «На садибі», вивчаючи традиційний український побут та цікаві факти з життя Івана Франка.
Програма школи передбачала різні активності – екскурсії, змагання та ігри, які не лише заохочували до здобуття нових знань, а сприяли комунікації між учасниками школи, культивуючи чесноти співдружності та взаємодопомоги, на основі усвідомлення того, що поруч існує ближній – «Інший», але не «Чужий».
Літня школа музейних лідерів: «Тінейджер в музеї» в музеї Івана Франка, організована ГО «АМІФ» та реалізована за фінансової підтримки Львівської міської ради в рамках програми «Зробимо Львів кращим» та Управління освіти ДГП Львівської міської ради.
Партнери проєкту: Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій (НУ «Львівська політехніка»), ІТ Step Academy, Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі», ССКУ Львівський загін (Кінологічна волонтерська служба пошуку людей).
Команда проєкту: Тетяна Продан (координатор), Михайло Кобрин, Віктор Мартинюк, Катерина Крамар, Ігор Медвідь та Марта Волошанська.