Робочий кабінет

Найбільшою і найсвітлішою кімнатою у домі Івана Франка був його робочий кабінет. Майже всі представлені тут речі – меморіальні. На робочому столі – чорнильниці, перо, дерев’яна скринька для рукописів, металевий гуцульський ніж для розрізання паперів, бронзовий підсвічник зі свічкою і коробка сірників, рукопис поеми «Мойсей». При столі – віденське крісло. На ньому висить рибацька сіть, яку власноруч виплів Іван Франко. 1905 року до Франка завітав Михайло Коцюбинський, який пізніше згадував: «В своїй убогій хаті сидів він за столом босий і плів рибацькі сіті, як бідний апостол. Плів сіті й писав поему “Мойсей”. Не знаю, чи попалася риба у його сіті, але душу мою він полонив своєю поемою».

На стінах кімнати висять кілька полотен Івана Труша. Над робочим столом експонується портрет Франка за роботою – репліка втраченогої картини Юліана Панькевича 1904 року, яку виконав заслужений художник України Юрій Лесюк на прохання музею 2017 року.

Біля вікна на столику – ріг достатку (ріг буйвола, оздоблений бронзою), який подарувала поетові всесвітньо відома українська співачка Соломія Крушельницька до 25-ліття його літературної і громадської діяльності. На стіні – срібний лавровий вінок, який вручили Франкові студенти в день його 40-літнього ювілею.

У куті стоїть чорна канапа, над нею – кілька сімейних фотографій та картина польського художника Рейзнера «Дівчина з маком у волоссі». Біля вишуканої білої печі є плетене крісло, в якому письменник любив відпочивати.

У цій кімнаті 28 травня 1916 року, о 16-й годині, Іван Франко помер. Тоді ж зупинили настінний годинник, який і тепер висить біля печі.