У Домі Франка – "Український портрет" Катерини Білетіної

Поціновувачів сучасного мистецтва запрошуємо у Дім Франка на виставку «Український портрет» відомої одеської художниці  Катерини Білетіної.  Представлена львівському глядачеві галерея портретів продовжує серію пересувних виставок Україною і світом, присвячених українській культурі та етнографії.

У своїй творчості мисткиня надає перевагу портретним зображенням людей в українському народному одязі. Досліджуючи красу народного вбрання, його неймовірну естетику в поєднанні з обличчям сучасної людини, художниця створює новий, магічно перевтілений образ.

До експозиції виставки увійшли не тільки нові роботи, а й роботи різних років з доробку художниці, а також люб'язно надані картини з приватних колекцій.

Кураторка виставки Зоріана Мірус.

Про художницю:

Катерина Білетіна народилася 1977 року. Навчалася в Одеському художньому училищі ім. М.Б. Грекова, майстерня станкового живопису, 1992–1999 рр. – в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури, майстерня історичного живопису, магістр живопису, м. Київ, 2000–2006 рр.

З 2004 року працює над галереєю портретів сучасників, малює відомих та невідомих українців в українських народних строях. Авторка живописного проєкту «Український портрет», історичних портретів-реконструкцій «Молода Леся Українка», «Молодий Іван Франко», «Портрет Романа Шухевича»,  портрет президента України Віктора Ющенка «Президент у вишиванці» (2016).

Катерина Білетіна – авторка серії популярних в Україні листівок «Традиційні українські народні строї» та книжки «Беззахисність перед красою» (вид-во «Родовід», 2016 р.). Лауреатка живописного конкурсу «Найкращий художник 2019». Нагороджена почесним орденом «За розбудову України» у 2020 році.

Картини художниці зберігаються у приватних збірках України, Німеччини, США, КНДР, Нідерландів.

Мисткиня живе та працює в Одесі.