У Домі Франка заснували Слов'янську бібліотеку Романа Лубківського

10 серпня 2022 року виповнився б 81 рік з дня народження визначного письменника, перекладача, державного і громадського діяча Романа Лубківського.

З цієї нагоди в Домі Франка відбулися урочисті заходи задля пошанування пам’яті пана Романа. Родина письменника, зокрема його сини – Данило і Маркіян Лубківські – стали ініціяторами дарування першої частини приватної поетової збірки літератури слов’янськими мовами для заснування в Домі Франка Слов’янської бібліотеки Романа Лубківського.

Роман Лубківський – видатний український перекладач з літератур слов’янського світу. Класичними вважаються його переклади поеми Юліуша Словацького «Срібний сон Саломеї», творів Константи Ільдефонса Ґалчинського, Леопольда Стаффа і Юліана Тувіма, Максима Богдановича і Янка Купали, Василя Зуйонка і Сергія Законникова, Івана Вазова і Миколи Вапцарова, Десанки Максимович, Павола Орсага Ґвєздослава, Йозефа Вацлава Фріча, Вацлава Гавела і багатьох інших авторів. Перекладацький корпус поета уміщений в антологіях «Слов’янська ліра» (1983), «Слов’янське небо» (2018).

Твори Романа Лубківського перекладені багатьма мовами світу.

Поет – лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (1992), заслужений діяч культури Польщі (1977), лауреат чеської Національної премії імені Вітєзслава Незвала (1984), лауреат словацької Національної премії імені Павола Гвєздослава (1988), почесний член Спілки білоруських письменників (2006). У 1992-1993 роках – перший Надзвичайний і Повноважний Посол незалежної України у Чеській і Словацькій Федеративній Республіці. Згодом у 1993-1995 роках – перший Посол України у Чеській Республіці.

У Домі Франка також відбулася надзвичайно продуктивна й захоплива публічна розмова-дискусія «Слов’янський світ: український погляд vs “русский мир”» за участю письменника і перекладача Андрія Содомори, державного і громадського діяча Миколи Княжицького, професора ЛНУ ім. Івана Франка Алли Татаренко, а також Маркіяна і Данила Лубківських.

Фрагменти запису розмови, завдяки нашим постійним інформаційним партнерам – "Еспресо. Захід"– ви згодом зможете побачити на наших ресурсах.

Крім того, у виставкових залах Музею було представлено експозицію з художніх портретів Романа Лубківського, фотоматеріалів та документів з приватної збірки та фондів Музею, а також книг з автографами та дарчими підписами визначного поета.

Наразі ж пропонуємо вам підбірку світлин, які допоможуть відчути невимушену й дружну атмосферу цього вечора, який став по-справжньому сімейним.