У рамках виставки "Сотворення Сьвіту" вдбулася авторська екскурсія митців

У рамках виставкового проєкту "Сотворення Сьвіту" відбулася авторська екскурсія мистецького подружжя Мар’яна Пирожка та Юлії Долинської.

Хочемо поділитися з вами фотомиттєвостями з кураторської екскурсії, а також розповісти ключові тези, які були важливими для художників.

Мар’ян про свою частину експозиції:

«Виставка інспірована працею Івана Франка «Сотвореннє сьвіта» та давніми українськими космогонічними колядами. У природних формах можна упізнати і «пташку світовую», яка пірнає у світові глибини і виймає дари, і первісне світове древо; стихія постає силою, якій людина поклоняється, але згодом у процесі еволюції людина перемагає стихію, конкурує з Натурою, але врешті через свій страх і бажання перевершити, змінити природний лад, людина сама стає однією з найстрашніших стихій, людина розриває коло гармонійного співбуття.

Людина сама вигнала себе з Раю, втекла – у мить, коли намагалася перевершити, замість насолодитися й набутися.

Ймовірно, цей світ без людства був би гармонійнішим і кращим, тому якщо кожен із нас уже опинився тут, то має бути принаймні «чемним» (не плутати зі слухняністю!), себто з любові і розуміння шукати модусу гармонійного співбуття зі світом і природою».

Юлія про свої роботи:

«Наш смак є мікроскопом пізнання світу. Наше мистецтво – це наш приватний шлях розвитку, еволюції, вдосконалення.

Мабуть, першим, на що дивилися люди, перш ніж сформувати концепт краси були рослини, кристали, птахи.

Емпатичність – найважливіший фактор і створення мистецького твору, і його відчитування, сприйняття. Тому роботи цього залу дуже буквальні, не потрібні слова, аби зрозуміти, про що йдеться.

Цілий світ зараз парадоксально не помічає психопатичності нашого ворога, в той час, як ми обрали емпатичність і людяність нашим цивілізаційним шляхом.

Насінини на золотих дисках – це знову ж зрозуміла метафора. Солярний символ, Сонце, сам Пан у злоті…»

Наостанок митці подякували нашим воїнам за їхній щоденний подвиг. Лунали давні коляди та композиція на вірші Богдана Ігоря Антонича. Гості заходу мали змогу зробити благодійні внески на ЗСУ та купити листівки з роботами із виставки.

По завершені було спільне колядування, бо ж основна лінія побудови виставкового простору була саме за мотивами колядок.