Виставка графіки Ольги Черних та ляльок "Доле моя, доленько" у Домі Франка

У Домі Франка відбулося відкриття виставки ляльок "Доле моя, доленько", де представлені роботи 11-ти талановитих мисткинь з різних куточків України: Києва, Львова, Ужгорода, Івано-Франківська, Рівного, Рави-Руської.

Ця виставка є складовою великого проєкту «Незламні», що має кілька складових.

Перша – це графічні роботи мисткині зі Львова Ольги Черних. Художниця почала малювати 24 лютого 2022 р. після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Спочатку ці малюнки були своєрідним моральним захистом від постійних сирен, тривог і нерозуміння дійсності. З березня 2022-го сюжет малюнків уже відображав увесь біль, який Ольга відчувала, чуючи новини. Зруйновані долі, знищення українських міст і сіл спонукало більш глибоко зануритися в проблему. Внаслідок цього виник проєкт «Незламні».
Друга складова – це лялькарство. Графіка Ольги Черних дала поштовх українським лялькаркам створити ляльки в різних техніках, які продовжили тему «Незламних».
Третя – людина не може перебувати в стані постійної тривоги і стресу, тому в рамках виставки експонуються ляльки, які створені не за ескізами Ольги Черних, а на довільну тему й створені за період повномасштабного вторгнення українськими лялькарками. Експонуються вони в рамках проєкту «Доле моя, доленька», щоби показати силу українських майстринь. Незважаючи на сирени, загрозу бомбування, вимкнення світла, вони створюють свої маленькі, але потужні шедеври.
На виставці свої роботи представлять мисткині-лялькарки: Ольга Хміль, Марина Федчик, Наталія Івженко, Маргарита Бовт, Соломія Туранська, Олена Вербець, Вікторія Ковальчук, Віра Бігун, Надія Городецька, Ольга Черних, Мілена Коломієць.