Виставка живопису Людмили та Миколи Рибенчуків "Священна Гуцульщина"

Виставка картин «Священна Гуцульщина» Людмили та Миколи Рибенчуків відкриває гуцульський світ у своїй таємничості та барвистості. Роботи притягують колоритом і радістю. В них – глибокий зміст давніх традицій. Багато картин мають свої прообрази — і людей, і зображених місць. Микола Рибенчук родом із Верховинщини. Його дружина Людмила – киянка. Саме Карпати зріднили подружжя ще більше. Їхні картини унікальні тим, що академічний живопис у них вплетений із чистим гуцульським кольором – таким, як на вишивках горян.
На виставці «Священна Гуцульщина» представлено близько п’ятдесяти картин. Вони створені унікальною технікою – восково-олійний живопис, який є продовженням традицій холодної енкаустики. Працювати цією технікою не просто. Технологія виготовлення фарб – авторська, фарби художники виготовляють самі. Полотна краще споглядати на відстані. Тоді барви ніби зливаються і впливають одна на одну.
Автори:
Микола Рибенчук – художник, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України;
Людмила Рибенчук – художниця, членкиня Національної спілки художників України.
Обоє митців закінчили Львівську національну академію мистецтв і працюють в галузі монументального і станкового живопису. Ціллю їхнього життя і творчості є відкриття світові великої української культури, через засоби образотворчого мистецтва. Дослідження впливу і символіки кольору в українській культурі, подача розуміння впливу української кольорової гами на сприйняття сучасного світу. Своїми напрацюваннями автори пропагують красу та культуру, які формувалися на українській землі багато століть.
Про це, власне, також свідчать унікальні древні твори сакрального мистецтва та настінні розписи старих храмів. Базуючись на цих традиціях, сім’я Рибенчуків творить сучасну українську живописну культуру. Важливе місце в творчості художників відіграє культура Гуцульщини, яка з глибокої давнини несе до нас майже не змінену священну духовність. Полотна майстрів сповнені чистотою і колористичним духовним значенням гуцульського народу. Автори мають велике бажання представити свій творчий доробок в культурних центрах світу.