Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Музей сьогодні

У наш час і досі панує старий як світ стереотип, що музей – місце, де завмирає життя і де, боронь Боже, чогось торкнутись руками, а музейники – хранителі законсервованої пам’яті. Але це не про Дім Франка і не про його команду. У давній, понад столітній віллі живе й пульсує сучасний відкритий культурний простір, багатогранний і актуальний, як і наш Патрон. Адже сьогодні це не просто Музей, це – Дім мистецтв, Дім науки, Дім діалогу, Дім родини.

Дім муз

У Домі Франка вирує багатогранне мистецьке життя: літературні, вечори, театральні вистави, концерти класичної та сучасної музики, різнопланові художні виставки й перформанси. У сучасних просторах Музею – а це чудові виставкові зали та локації просто неба – ми радо гостимо таланти різного штибу та різних поколінь, нагадуємо гостям про призабутих класиків та відкриваємо нові імена. Адже Дім Франка завжди відкритий для актуальних мистецьких ініціатив.

Дім науки

Музей Франка – осередок франкознавчих та музеологічних студій, де системно вивчають життя, епоху і творчу спадщину Франка, досліджують і популяризують скарби фондової колекції Музею і не тільки. Місце, де повсякчас пульсує наукова думка, де цінують клопітку працю з давніми запилюженими артефактами, де насолоджуються запахом старої книжки чи поштівки.

У Музеї відбуваються наукові семінари, лекції, конференції, дискусії, презентації нових видань тощо. Такі події можна провести або в спеціально облаштованому конференцзалі з мультимедійним обладнанням чи, згадавши заповіти античних мислителів, врешті розгорнути симпозіон просто неба на галявині «Під грушкою».

Дім діалогу

Іван Франко полюбляв провадити бесіди за філіжанкою кави чи за келихом вина, а то й просто за доброї нагоди. Його дім завжди був відчинений для різних інтелектуалів та цікавих співрозмовників. Плекаючи традиції Франкового дому, сьогодні Музей залишається відкритим для публічного суспільного та міжкультурного діалогу. Тут відбуваються різноманітні дискусії, зустрічі, дружні розмови на теми філософські, наукові, мистецькі. За доброї погоди – просто неба на облаштованих локаціях: у затишному Саду муз або галявині «Під грушкою». Разом ми долаємо бар’єри і шукаємо точки перетину. Тож коли «екстреми ся стрічають», Дім Франка стає місцем для чесної суперечки та пошуку порозуміння.

Дім родини

Хоч повсякчас ви чутимете тут, що перебуваєте в Домі Франка і завітали в гості до Франка, та цей дім був-таки домом Франкової родини. І сьогодні ми плекаємо їхні традиції не лише в розповідях про подружжя Франків, їхніх дітей Франчат і нащадків, але й в особливій родинній атмосфері, що панує тут. Дім Франка гостинно відчиняє двері всім поколінням. Тут відбуваються майстерки, тематичні інтерактивні уроки для школярів, лекції-екскурсії для студентів, заходи для сімей з дітьми та людей «третього віку», інклюзивні екскурсії й події для людей з різною інвалідністю. Простір Музею дружній до ваших улюбленців.
У Домі Франка по-домашньому затишно, рідно, ФРАНКОВО!