Проєкти
Дім Франка може похвалитися успішним досвідом реалізації культурних проєктів. Цей напрям діяльності музею має для нас особливе значення, адже дає змогу втілити певні ідеї, сформулювати, наскільки вони актуальні й важливі для суспільства, згуртувати команду під час роботи над проєктом і, звісно, досягти конкретних результатів. Усі ці ініціативи мають певну фінансову підтримку від різних фондів, організацій, Львівської міської та обласної рад, приватних спонсорів, інших жертводавців.
2023
FRANKODATA: ВІДКРИТИЙ ЦИФРОВИЙ МУЗЕЙ
Комплексний проєкт Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка у співпраці з Інститутом франкознавства Львівського національного університету імені Івана Франка, що передбачає систему заходів з реставрації, оцифрування та онлайн-репрезентації фондових колекцій обох інституцій-партнерів задля подальшого використання в музейній і науково-дослідній діяльності та популяризації творчої спадщини Франка в Україні і світі з використанням сучасних технологій. Під час проєкту відреставровано 116 музейних предметів, оцифровано 1200 одиниць зберігання й удоступнено онлайн у цифровій базі даних на оновленому вебпорталі Музею (Див. Колекції) та у форматі виставкового проєкту й друкованого каталогу, а також зреалізовано програму супровідних науково-освітніх та інформаційних заходів. Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.
2021
САД ФРАНКОВОГО ДОМУ: ЕКОЛОГІЯ ТА КУЛЬТУРА
Відтворення меморіального саду, який Іван Франко разом із синами посадив навколо своєї новозбудованої вілли. Проєкт реалізовано в рамках конкурсної програми «Zero Wastemeets Culturein Lviv», за підтримки Австрійського бюро кооперації у Львові та Федерального міністерства Австрії з європейських та закордонних справ.
2021
FRANKO MADE IN THE U.S.S.R.
Виставковий та просвітницький проєкт про переосмислення сконструйованого в СРСР образу Івана Франка як одного із «стовпів» гібридної радянсько-української ідентичності. Під час реалізації проєкту відбулася низка просвітницьких лекцій та був надрукований художній каталог виставки. Конкурсна програма ЛМР «Фокус на культуру».
2021
САД МУЗ ФРАНКА: СКУЛЬПТУРА + ЛІТЕРАТУРА
Інноваційний артпростір – перший та наразі єдиний у Львові сад скульптур на території поряд із Львівським національним літературно-меморіальним музеєм Івана Франка. Це – комфортна, естетична й гостинна зона творчості та діалогу, результат продуманої взаємодії засобів ландшафтного, просторового і світлового дизайну, синтез мистецтв: скульптури, літератури, архітектури, музики. Проєкт реалізовано в рамках Громадського бюджету м. Львова.
2020
ФРАНКО. Re:volution
Кроссекторальний культурно-просвітницький та мистецький проєкт Дому Франка, спрямований на актуалізацію творчого феномена Івана Франка як знакової постаті української та світової культури в сучасному контексті з нагоди його 165-літнього ювілею. Провідна ідея проєкту – необхідність революційного оновлення суспільної рецепції постаті письменника-класика, радикального перегляду профанних стереотипів щодо консервативно-провінційного характеру української культури загалом та випрацювання інноваційних форматів відзначення ювілейних дат, вільних від пострадянських кліше.
Franko Laboratorium 3.0
Виставка сучасного мистецтва на базі Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка, інституцій-партнерів і публічних просторів Львова.
Легенда про вічне життя
Музично-поетично-театральне дійство на сценах Львівської опери та Київського театру оперети за участі етногурту «Kurbasy», в режисурі Олександра Білозуба, провідного режисера і художника-постановника національних театрів України та Угорщини.
Навіщо поети? Франко & Co
Супровідна науково-просвітницька програма – діалоги-рефлексії зі знаковими інтелектуалами сучасності.
2020
МУЗЕЙ ЛЮДЕЙ: ДІМ. ХРАМ. ФОРУМ
Програма ювілейних заходів до 80-ліття Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка та 130-річчя від народження Петра Франка, спрямованих на утвердження суспільно значущої ролі меморіальних музеїв в культурній політиці міста. Конкурсна програма ЛМР «Фокус на культуру».
2020
ФРАНКОМАНДРИ +
Унікальний міжсекторальний проєкт, що поєднав у своїй ідеї творчих партнерів, які через інтерактивні технології презентували історичний період життя Івана Франка у сучасних мандрівних маршрутах. Метою проєкту було не лише дослідити й вивчити шляхи Івана Франка як письменника й мандрівника, а й розробити на цій основі сучасні інтерактивні туристичні маршрути, які сприяли б не лише популяризації Музею та його головного героя, а й розвитку туристичного бізнесу в Україні. Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.
2019
FRANKO FROM A TO Z
Інтерактивна, мобільна виставка-лабіринт, площею 66 кв. м, яка за принципом англомовної абетки презентує культову постать Івана Франка та знакові феномени української культури, відповідно до історичного та соціокультурного контексту, для широкого загалу європейської спільноти. В рамках проєкту відбувся тур виставки-лабіринту столицями європейських держав: Львів (Україна) – Будапешт (Угорщина) – Відень (Австрія) – Любляна (Словенія) – Загреб (Хорватія). Виставка-лабіринт супроводжується англомовним та німецькомовним каталогами, екскурсіями, публічними лекціями про творчу спадщину та постать Івана Франка в контексті міжкультурного діалогу між країнами-сусідами. Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.
2018
ФРАНКО: НАЖИВО
Оновлена експозиція меморіального музею Івана Франка. На основі чинної меморіальної експозиції створено інтерактивний музейний простір з акустичними ефектами «живого будинку» (озвучення кімнат). Упроваджено нову екскурсійну програму: дві театралізовані екскурсії «Візит до Франків» та «Франчата про тата», а також дитячу костюмовану інтерактивну екскурсію-гру «Казкосвіт Івана Франка». Встановлено мультимедійні інтерактивні модулі (настінні тач-скріни), які містять додаткову відео- / аудіо- / фотоінформацію про постать Івана Франка та історію вілли-музею. Видано дві книги: для дорослої аудиторії – «Дім Франка – місце сили. Путівник меморіальною віллою» та дитячої – «Дім, де звірі говорили. Путівничок для діточок». Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.