Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Простори музею

Музейний комплекс складається з двох будівель та двох просторів просто неба.

Вілла Івана Франка – невеликий двоповерховий будинок, збудований у “швейцарському” стилі. Зараз – меморіальний музей, в якому відтворено побут життя родини Франків першої половини ХХ ст.

Дім муз – колишня вілла польського магната Антонія Ув’єри – палац у стилі модернізованого класицизму з декоративними елементами ампіру та ар деко, побудований за проєктом відомого архітектора Івана Багенського. Сьогодні – це багатофункціональний простір для подій та заходів. Тут розміщені експозиційні й виставкові зали, а також робочий простір команди Музею.

Виставкові зали мають природне й штучне освітлення, яке можна відповідно спрямувати і тим якнайкраще підкреслити мистецькі нюанси представлених робіт. Зали можуть бути обладнані за потреби вітринами чи постаментами (для скульптур або кераміки).

Одна зала має вихід на терасу, що виходить у сад, де цвіте прегарна магнолія – улюблениця фотосесій.

В експозиційних залах демонструються мистецькі роботи та фотовиставки, предмети народної творчості; відбуваються літературні вечори, лекції, презентації, зустрічі з відомими людьми, філософські та наукові диспути, а також це чудові простори для камерних концертів чи театральних вистав.

Виставкові зали у цоколі у воєнний час служать укриттям під час повітряних тривог.

Галявина «Під грушкою»

Поряд із меморіальною віллою, за Франковою грушкою, розташований мальовничий затишний майданчик просто неба для проведення публічних подій, презентацій, різноманітних зустрічей у Домі Франка.

Це – комфортна та естетична відпочинкова зона, обладнана літньою сценою для виступів творчих музичних та театральних колективів, переглядів кінофільмів та мультфільмів; інноваційний простір для творчості та розвитку: майстер-класів, інтерактивних екскурсій та занять для дітей дошкільного і шкільного віку; публічних лекцій та відкритих уроків, зустрічей з відомими людьми та літературних вечорів.

Цей атракційний простір доступний і для проведення заходів інших громадських організацій Львова та області.

Як багатофункціональний, сучасний екопростір, галявина є вагомою частиною культурного життя Музею, а львів’янам і гостям міста дає більше можливостей для активного проведення дозвілля.

Сад муз Франка

Частину зовнішнього простору музейного комплексу складає затишний зелений куточок поряд із палацом Ув’єри. Сьогодні це сучасний артпростір для творчості та спілкування – Сад муз, де зразки сучасної скульптури поєднано з особливим історико-архітектурним ансамблем меморіальної вілли Франка, Дому муз та природним ландшафтом.

Завдяки активній і тяглій співпраці з провідними львівськими майстрами скульптури, а також фахівцями у сфері архітектури, ландшафтного та світлового дизайну, Сад муз облаштовано як експозиційний, едукаційний та креативний простір.

Дім Франка – місце сили і місце діалогу поколінь та мистецтв, вдала локація для інтеграції сучасних мистецьких практик, що активно працює для задоволення культурно-освітніх потреб громади нашого міста.